Sprzedaż Switcha dalej rośnie

Japonia to dość specyficzny rynek – handheldy i telefony komórkowe zdominowały tam segment gamingowy, więc ciężko przekładać te dane na uniwersalne prawdy, ale mimo wszystko sprzedaż Switcha w Kraju Kwitnącej Wiśni robi wrażenie: w zeszłym roku sprzedano tam prawie 4,5 miliona egzemplarzy NS, i stanowiło to 76% sprzedanych konsol ogółem. I tempo ciągle rośnie – w 2019 roku sprzedano 29% więcej urządzeń niż rok wcześniej.

Ostatnie oddechy łapie z kolei seria 3DS – nie wiem, czy 200 tysięcy sprzedanych w ubiegłum roku w Japonii konsol to sukces czy porażka, ale widać, że zapewnienia „Switch nie ma zastąpić 3DSów na rynku” były mocno na wyrost (może ktoś jeszcze pamięta, że tak samo było przy premierze Nintendo DS w kontekście przetrwania Game Boyów na rynku).

Pomijając już odleglejsze rejony, Switch nieźle sobie radzi też w Europie. We Francji w 2019 roku sprzedało się 1,25 miliona konsol (wzrost o 13% w stosunku do 2018), i konsolkę od Nintendo ma już 11% francuskich gospodarstw domowych.

Ciekawe jak tam w Polsce, czy grono użytkowników to dalej tych dwóch przysłowiowych gości w piwnicy, czy jednak agresywniejsza kampania reklamowa przełożyła się na sensowną sprzedaż u nas, a przynajmniej na świadomość obecności tego produktu na rynku.

Źródła:

  • https://www.gamespot.com/articles/76-of-japan-console-sales-in-2019-were-for-nintend/1100-6472619/
  • https://www.lefigaro.fr/medias/nintendo-a-vendu-3-3-millions-de-consoles-switch-en-france-20200109
About Leszek Krupiński
Grałem na komputerach od roku 1986. W okolocach roku 2000 miałem dłuższą przerwę w graniu, po której odbijam sobie wszystko, nadrabiając zaległości. Zbieram też stare sprzęty, gry w które kiedyś chcę zagrać (ale nie wstydzę się zaległości). Zdarzyło mi się napisać kilka artykułów o branży growej do prasy. Lubię też dobry film, serial, czytam sporo książek.