Nintendo Labo: wzory kartonów nie trafią do internetu

Niestety, kiepskie wiadomości dla #teamKarton – informacje jakoby Nintendo zamierzało oficjalnie udostępniać wzory kartonów do Nintendo Labo okazały sie nieprawdziwe. Francuski oddział IGN, który jako pierwszy podał informację o darmowych wykrojnikach, opublikował artykuł odwołujący rewelację. Oczywiście jest to obecny stan wiedzy, i wszystko się jeszcze może zmienić.

Szkoda. Jeśli faktycznie nie będzie można samemu odtworzyć wycinanek, to moim zdaniem źle wróży końcowej opinii o systemie Labo. Karton jest materiałem mimo wszystko mało trwałym, na pewno zniszczy się szybciej niż wygaśnie zainteresowanie zabawką u sporej grupy dzieci. Ograniczone będą też możliwości robienia np. kilku wersji zdobień budowli przez rodzeństwo. Istnieje jeszcze możliwość, że samo Nintendo będzie sprzedawało zamienniki, ale tutaj jest obawa, że będą po prostu za drogie, jak to często bywa z N.

Mam nadzieję, że producent szybko zauważy problem, zauważy że ludzie potrzebują nowych elementów, i że wzbranianie się przed publikacją oficjalnych PDFów tylko sprawi, że ludzie będą szukać alternatyw, i zapewne znajdą je gdzieś nieoficjalnie – bo że zaraz po premierze dokładne skany kartoników będa dostępne w Internecie to nie mam wątpliwości.

Źródło: http://fr.ign.com/nintendo-labo-nintendo-switch/33119/news/nintendo-labo-non-on-ne-pourra-pas-creer-ses-propres-patrons

About Leszek Krupiński
Grałem na komputerach od roku 1986. W okolocach roku 2000 miałem dłuższą przerwę w graniu, po której odbijam sobie wszystko, nadrabiając zaległości. Zbieram też stare sprzęty, gry w które kiedyś chcę zagrać (ale nie wstydzę się zaległości). Zdarzyło mi się napisać kilka artykułów o branży growej do prasy. Lubię też dobry film, serial, czytam sporo książek.